Ülke genelinde sürdürülen terörle mücadele çalışmaları kapsamında, Konya'da terör örgütü PKK/KCK'ya ilişkin gerçekleştirilen operasyonda 11 terörist emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi timleri tarafından, eli kanlı terör örgütü PKK’ya ilişkin Konya merkezinde belirlenen 17 adrese sabahın erken saatlerinde operasyon yapıldı.

İçlerinde bayanlarında yer aldığı zanlılar, önce sağlık kontrollerinin yapılması için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldüler. Ardından güvenlik güçleri tarafından ifadelerinin alınması için emniyete götürüldüler.

Operasyon yaptıkları adreslerde bulunamayan 6 terörist için arama çalışmaları devam ediyor.

TERÖRLE MÜCADELE TÜM KIŞ SÜRECEK

Önümüzdeki kış döneminin tamamen operasyonlarla geçeceğini dile getiren Bakan Soylu “Terör hususunda insanlarımız rahat olsun. Bilhassa insansız hava araçları terör örgütlerinin topyekun dolaşmasına engel teşkil etmektedir. 2’li ya da 3’lü gruplara ayrıldılar. Bizde sahaya iyi bir şekilde yayıldık. Özellikle Eylül, Ekim ve Kasım aylarında çok daha yüksek bir terörle mücadeleyi vatandaşımız bizden beklesin. Bunun karşılığında da onlarda bir takım eylemleri yapmaya çalışacaklardır. Tüm güvenlik kuvvetlerimizle topyekun bu mücadeleyi gerçekleştiriyoruz. Bu kış hiç yerimizde durmayacağız. Bu kış tamamen operasyonlarla geçecek. Sınırlarımızdaki duvar çalışmalarımız da sürüyor” ifadelerini kullandı.