Kilis- Gaziantep karayolu 15’ inci kilometresinde Organize Sanayi Bölgesi' ne 2 kilometre mesafedeki geçici olarak kurulan konteyner kentte kalan askerlerin kaldığı barınaklarda nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangın sebebi ile askerlere ait mühimmatlar patlamaya başladı. Kilis- Gaziantep karayolu trafiğe kapatıldı. Olay yerine çok sayıda ambulans, arama kurtarma ekipleri ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İTFAİYE EKİPLERİ YANGINA MÜDAHALE EDEMEDİLER

İtfaiye ekiplerinin bu patlamalar sebebi ile bir süre müdahale edemediği fakat ilerleyen vakitlerde söndürülmesi için devreye girdiği daha sonra ise yangının neden olduğu yoğun duman sebebi ile Kilis- Gaziantep karayolu trafiğe kapatıldı.

FIRAT KALKANI'NA KATILAN ASKERLER KALIYOR

Diğer bir yandan söz konusu askeri birlikte; Fırat Kalkanı Operasyonu' nunda görevli askerler mevcut.

CAN KAYBI YOK, 10 ASKER TEDAVİ ALTINDA

Kilis Valiliği'nden gelen açıklamalar doğrultusunda, can kaybı yaşanmadığı, dumandan etkilenen 10 askerin tedavi altına alındığı beyanı geldi. Valiliğin, rüzgarın etkisi ile mühimmat deposuna sıçradığını belirttiği yangın sebebi ile olay yerine çok sayıda ambulans, arama kurtarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın nedeni ile çıkan yoğun dumanlar, Kilis kent merkezinden dahi görülmekte.