CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' nun FETÖ sanığı olan danışmanı Fatih Gürsul ile ortaya çıkan bilgiler, 19 Ocak MİT TIR' ları kumpasının Cumhuriyet' te manşet yapılma sürecindeki irtibatları da gözler önüne serdi.

TAM 250 GÖRÜŞME YAPMIŞLAR

Sabah gazetesinde yer alan habere göre: TİB'den temin edilen HTS ve baz kayıtlarına göre FETÖ'cü Gürsul, MİT TIR' ları haberinden doalyı politik casusluk sebebi ile 25 sene hapse mahkum edilmiş CHP' li Enis Berberoğlu ile 250 kez irtibata geçmiş.

KİLİT İSİM PARLAK

HTS kayıtlarına göre MİT TIR'ları kumpasındaki en kritik isimlerden biri Ahmet Hamdi Parlak.  MİT TIR'ları kumpasında eli kanlı terör örgütü FETÖ' nün Jandarma imamlarından olan Süleyman Gürbüz ismine ait telefon ile görüşmüşlüğü var.

MİT TIR'LARI HABERİNDEN ÖNCE VE SONRA TELEFON TRAFİĞİ

Ayrıca henüz abone bilgilerine erişilemeyen bir İngiltere numarası ile de irtibat söz konusu. MİT TIR'larının Cumhuriyet' te haberleştirildiği 29 Mayıs 2015' in hemen evvelinde ve akabinde, 20 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında hain terör örgütü üyesi FETÖ'cü danışman Gürsul ile Berberoğlu' nun yoğun bir telefon ve mesaj trafiği dikkati çekiyor.