FETÖ'nün 2010'da Deniz Baykal'a kurduğu kaset komplosundan sonra CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu, o andan itibaren Türkiye'ye muhalif olmanın kitabını yazmaya başladı. Türkiye düşmanı ABD Ankara Büyükelçisi Ricciardone (Acemi elçi), halefi John Bass'a Türkiye'yi şikayet etti, destek istedi. Olmadı, Almanya'ya Belçika'ya gitti, Türkiye aleyhtarlığı yaptı. Yetmedi 17-25 Aralık'tan sonra Fethullahçı Terör Örgütü'yle bir araya geldi, onların gazeteleri ve kanallarından Türkiye'yi küçümseyecek eylemlerde bulundu. CHP Genel başkanı olarak 7 yıl boyunca halka gitmeyen Kılıçdaroğlu, yine huyundan vazgeçmedi. Bu kez Alman Süddeutsche Zeitung gazetesine mülakat veren Kılıçdaroğlu, Merkel'in perşembe günü yapacağı Türkiye ziyaretinin, geçmişte olduğu gibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kendi politikalarına destek şeklinde algılanacağı iddialarında bulundu.

Almanya Başbakanı Merkel'in de Türkiye alerjisi olduğu bilinirken, Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şaşkınlık yarattı. Merkel'in, CHP ile de bir görüşme yapacağına dikkat çekildi.

BERLİN'DEN KONUŞMALI

Merkel'in Türkiye'ye gelmemesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ın mesajı, Merkel'in ziyaretinin kendi politikalarına destek anlamına geldiği yönünde olacaktır. Merkel'in böyle bir maksadı olmasa da, o bunu kendi taraftarlarına böyle sunacaktır. Belki bu defa da geliş nedeni aynıdır: Onu desteklemeye, Erdoğan'a yardıma geliyordur. Ziyareti o anlama gelmiyor mu? Merkel, fikirlerini Berlin'de de açıklayabilir. Bizim için sonuçta Erdoğan'ın desteği nereden aldığının bir anlamı yok. Bu ister Merkel ister Putin ya da Trump olsun. Erdoğan yine bir nokta gelecek; Bütün dünya bana karşı diyecek" dedi. Türkiye ile ilgili birçok iftira atan Kılıçdaroğlu, Merkel'in CHP yetkilileriyle yapacağı görüşmeyi ise "kendilerine destek" olarak yorumlamadı. Sosyal medyada bu röportajla ilgili büyük tepki yağdı.

'KÖTÜ SİYASETÇİ NASIL OLUNUR' İZLEYİN

-Ey Kılıçdaroğlu, biraz milli olun. Elbette bu sizin için zor ama en azından deneyin.
-Kılıçdaroğlu, Murat Karayılan, Cemil Bayık, ABD, İngiltere ve Fransa ile birlikte 'Hayır' diyor. Yazıklar olsun ona.
-Hiçbir şehit cenazesine giremeyen Kılıçdaroğlu, referandumda da teröristlerle aynı fikirde. CHP'yi bitirdin Kemal Bey.
-Merkel gelince Erdoğan kazanacakmış. Erdoğan, 20 kez seçim kazandı. Hepsinde Merkel mi vardı?
-Kemal beyin siyasi hayatını inceleyin, onun yaptığını yapmayın çok başarılı bir politikacı olursunuz.
-Sayın Kılıçdaroğlu, bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösteriyor!!!
-Merkel'den size ekmek çıkmaz Kemal bey. Biraz halka karışın halka
35-40 ilde milletvekili çıkartamayan partinin lideri olduğunu iddia eden Kemal bey fıkraları çoğalıyor.


Kaynak: A Haber