CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay süreci başlamadan önce mevcut partilere bazı açıklamalar yaparak uyarılarda bulundu.

TARTIŞMASIZ BİR KURULTAY İSTİYOR

Chp Lideri Kılıçdaroğlu, ‘Parti içi sorunların oluşup tartışmaların yaşanmasına engel olun’ diyerek ‘Bütün enerjiyi parti içerisinde kullanmayın, dışarıya yönelik işler başarın’ uyarılarında bulundu.

ALMANYA-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

CHP'nin gerçekleştirdiği toplantıda, Türkiye ile Almanya arasında gerilime giden ilişkiler hakkında da görüşmeler yapıldı.
Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu, ‘Almanya'daki seçimlerde birbiri ile yarışan adaylar, Erdoğan karşıtlığı ile Türkiye karşıtlığını birbirinden ayırarak hareket etmeliler. Türkiye’nin sahibi Erdoğan değildir’ ifadelerini kullandı.

SCHULZ İLE GÖRÜŞECEK

Kılıçdaroğlu’nun söz konusu mesele hakkında iyi ilişkiler kurduğu SPD adayı Martin Schulz ile bir telefon görüşmesi gerçekleştireceği belirtildi.

CHP’NİN 2019 SEÇİMLERİNDE TEK UMUDU VATAN HAİNLERİ

Diğer yandan, CHP 2019 umutlarını Türkiye düşmanı Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD)'ne bağlamış durumda.

ÖZGÜR ÖZEL SDP GENEL MERKEZİ'NDE

CHP Berlin Birliği resmi Facebook sayfasından yayınladığı mesajla 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve stratejilerinin Almanya Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Merkezi’nde ele alınacağını duyurdu.

Toplantıya CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katılacağını açıklandı.