CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında, Reis-i Cumhur Erdoğan'ın, FETÖ'cülerle alakalı olarak "Gitsin özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları? Bunları devlet besledi gelip devlete ihanet ettiler" sözlerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın sözleri için "tam darbeci kafası" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, "1 milyonun üzerinde masum ailenin hepsine sahip çıkacaklarını, kendilerinin suçlanamayacağını çünkü temiz, ak olduklarını" belirtti.

FETÖ'DEN TUTUKLANAN ASKERLER ANA KUZUSUYMUŞ

Kılıçdaroğlu, "Lise öğrencilerinin Hava Harp Okulu'nun darbeyle ne alakası olur. Aylardır hapisteler. Hangi gerekçeye fayanarak bunları cezalandırıyorsunuz. Bunlar ana kuzusu..." ifadelerini kullandı. Hızını alamayan Kılıçdaroğlu, şu skandal ifadelere yer verdi.

"ÇOCUKLARA TECAVÜZ SERBEST"

"Biz bu darbe hukukunu, 12 Eylül darbe hukukunu, 1971 darbe hukukunu, 20 Temmuz darbe hukukunu, hepsini illegal olarak görüyoruz, hepsini reddediyoruz. Biz darbe ve darbecilere karşı çıkıyoruz. 20 Temmuz sivil darbesinin ardından Türkiye, hızla parti devletine dönüştü. Vali, kaymakamı, emniyet müdürü, paşası partili, herkes partili... Partiden olursan her şey serbest, çocuklara tecavüz bile serbest. O bile var."

İLK TEPKİ KÜLÜNK'TEN

Kılıçdaroğlu'nun skandal sözlerine AK Parti'den ilk tepki Metin Külünk'ten geldi. Külünk twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Kılıçdaroğlu Milletimize açık bir şekilde hakaret etmiştir. Mutlaka Adalete ve de milletimize hesabını verecektir" ifadelerine yer verdi.