Terörle mücadelede etkin olarak kullanılan İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracının (SİHA) sadece CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu değil terör örgütü PKK'nın genel merkezi diybileceğimiz Kandil'i de rahatsız etmiş durumda.

Tunceli'den Kahramanmaraş'a kadar SİHA ile takip edilen ve gerçekleşen operasyonda terör örgütü MLKP üyesi 2 kişi ölüdürüldü ve 1 kişi yaralı yakalandı. MLKP sözde Türkiye kırsal alan sorumlusu "Alişer Deniz" kod isimli Hüseyin Akçiçek, "Arteş" kod isimli Oğuz Aksu ve "Azad Çünğüş" kod isimli Gürbüz Topçu'nun üzerlerinden çıkan flaş belleği çözen istihbarat birimleri, günlük not ve mesajlara ulaşmış durumda. Kürtçe ve Türkçe notları inceleyen istihbarat birimleri, 4 Nisan 2017'de yazılan notta, PKK elebaşlarından Murat Karayılan'ın SİHA'larla ilgili şu mesajını buldu:

SİLAHLI KANATLAR

"Uzun süredir Serhat, Dersim, Erzurum, Koçgiri, Amed, Garzan, Zagros, Botan, Mardin, GAP, Güneybatı ve Toros Akdeniz eyalet ve bağlı gruplar raporlarında kayıplarının silahlı kanatlarca olduğunu bildiriyormiş. Size daha önce söylemiştim. TC askeri, polisi artık eskisi gibi değil. Artık bizi arayıp bulabiliyor. Savunma değil taarruza kalktılar artık. Bir de son zamanlarda bu silahlı kanatlar çıktı. Gündüz olduğu gibi gece de termal gözlerinin üstünlüğü ile sadece eylem etkimizi azaltmadı, hareket kabiliyetimizi de yok etti. Tabii siz ne yapıyorsunuz. Koyun sürüsü gibi toplu dolaşıyorsunuz. Naylona sarılmak, alüminyum kâğıda bürünmek sonuç vermiyor.