Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısına dair gazetecilere açıklamalar yaptı.

Kurtulmuş, Kıbrıs müzakerelerine dair şunları söyledi:

"Türk toplumu güvence altına alınmadan Türkiye güvenlik ve garantiler hususunda geri adım atmayacaktır. Bu konudaki pozisyonunu koruyacaktır. Haritalar ve toprak sorunu ise Türkiye'nin bu garantiler ve güvenlik hususundaki yaklaşımları dahilinde ele alınabilir. Burada Türkiye'nin bu duruşu, tarzı sürecektir."

"BAKANLIKLARIN EYLEM PLANLARI HAZIR"


Bakanlıkların, 180 günlük eylem planlarını hazırladığının altını çizen Kurtulmuş, "Bakanlıklar tek tek 180 günlük eylem planını şu esnada verdiler. Bu eylem planları gelişecek ve neticede hükümetin bir eylem planı ortaya çıkacaktır." ifadelerini kullandı.

"DİKKATLE İZLENMESİ GEREKEN BİR YÜRÜYÜŞTÜR"


Kurtulmuş, CHP'nin yürüyüşüne dair soruya şu cevabı verdi:

"Gönlümüz isterdi ki bu yürüyüş FETÖ'ye, demokrasi düşmanlarına, eli kanlı terör örgütlerine karşı yapılan bir yürüyüş olmuş olsaydı. Maalesef ki zamanlaması itibariyle bazı terör örgütlerinin sahip çıkmasına hazır zemin oluşturması nedeniyle de dikkatle izlenmesi gereken bir yürüyüştür. CHP'li yöneticilerin bilhassa özenli davranmalarını talep ediyoruz."