CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile MHP’li eski yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında sızdırılmasıyla ilgili FETÖ kurucusu Fetullah Gülen’in de aralarında yer aldığı 171 şüpheli hakkında hazırlanmış iddianame, CHP’ye bomba gibi düşmüş durumda. FETÖ’nün siyaseti dizayn etmek için 2010’da CHP Genel Başkanı olan Deniz Baykal’ı hedef aldığının belirtildiği iddianame, CHP kulislerini karıştırmış durumda.

KOLTUĞU SALLANTIDA!

Kaset kumpasının ayrıntılarının anlatıldığı iddianamede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na başkanlık kapısını açan kumpası FETÖ’nün yaptığı tescillendi. Bununla beraber Baykal’dan sonra lider olan Kılıçdaroğlu’nun, koltuğu sallanmakta.

SON DAMLA OLDU

Deniz Baykal’ı koltuğundan eden olayın FETÖ kumpası olduğunun net bir şekilde ortaya konulmasıyla beraber muhalifler de hareketlenmiş durumda. Muhalifler önümüzdeki süreçte, FETÖ oyunu ile Genel Başkanlık koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘koltuğu bırak’ çağrılarını daha yüksek sesle dile getirmesi bekleniliyor. Adalet Yürüyüşü ve Kurultayı’nda Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’cülerle kolkola olması parti içinde rahatsızlığa sebep olmuştu. Bu rahatsızlığın üzerine iddianamedeki FETÖ ayrıntısı da bardağı taşıran son damla oldu.