Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede başlatılan taarruz sürecinde yaz/kış dinlemeden operasyonlarına devam ediyor.

Mehmetçik'in operasyonlarıyla köşeye sıkışan PKK, CHP'den gelen SİHA açıklamalarıyla ümitlendi.

Terörle mücadelenin bel kemiğini oluşturan SİHA'ların kullanılmamasını talep eden CHP, Kandil'i sevindiren açıklamalarını birçok kez tekrarladı.

CHP YANLIŞ YAPTI


SİHA açıklamaları sebebiyle Kandil'in takdirini kazanan CHP, tezkere konusunda attığı adımla teröristbaşı tarafından eleştirildi.

PKK elebaşlarından Duran Kalkan, CHP'nin Meclis'te tezkereye destek sunarak hata yaptığını dile getirdi.

"ZİHNİYETİ DEĞİŞTİRMELİLER"


Teröristbaşı Kalkan, "CHP’liler özgürlükten demokrasiden dem vuruyorlar. Ama işin ucu Kürtlere geldi mi iş değişiyor. Kemal Kılıçdaroğlu ve partisi, AKP’nin Suriye ve Irak politikasını eleştiriyorlar. Ancak buralara asker göndermek için karar çıkartmak gündeme geldiğinde herkesten önce biz oy vereceğiz diyorlar. CHP zihniyetini değiştirmelidir. Kürtler karşısında özeleştiri vermesi gerekiyor. Geçmişi doğru çözümlemesi lazım. Ulus tanımları ve Kürt toplumuna bakışları doğru değildir. Yoksa CHP bize HDP'den daha yakındır" diyerek Kılıçdaroğlu'nu ve CHP'yi eleştirdi.

Öte yandan her hareketi ile devamlı terör örgütü PKK'nın işine gelecek şekilde kararlar alan CHP'nin bundan sonraki hamleleri merak konusu.