Kadiköy Belediyesi'nin reklam dili adeta ülkeyi ikiye bölen bir nefret söylemi olarak yayımlandı. 30 Ağustos için 'bayramımız' ifadesi kullanılırken Kurban Bayramı için 'bayramınız' ifadesi kullanıldı.

Cumhuriyet Halk Partili Kadıköy Belediyesi, skandal bir ilan yayınlayarak nefret saöylemi yaptı. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramına sayılı zamanlar kala kutlama mesajı yayımlayan Kadiköy belediyesi adeta ülkeyi bölen bir dil kullandı. Belediyenin internet sitesi ve reklam panolarında yer alan kutlama mesajlarında 30 Ağustos için 'bayramımız'ifadesi yer alırken Kurban Bayramı için 'bayramınız' ifadesi yer aldı. Reklamda kullanılan dile tepkiler gecikmedi.BU İLK DEĞİL

Kadıköy Belediyesi tarafından basılan Gazete Kadıköy, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Peygamberimize hakaret içeren karikatürünü 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' başlığı ile sayfalarına taşıdı. Gazete, Pariste'ki saldırıda hayatını kaybeden Charlie Hebdo'nun baş editörü Stephane Charbonnier'in Peygamber Efendimize hakaret edilen karikatürle çekilmiş fotoğrafını sansürsüz olarak yayınlamıştı. Ücretsiz dağıtımı yapılan Gazete Kadıköy 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' manşetiyle verdiği haberin detayında yayınladığı karikatür vatandaşların da tepkisini çekmişti. Fakat belediyeye ait olan bu gazete yaptıklarından geri adım atmamıştı.