Ünlü işadamı Ali Sabancı geçtiğimiz günlerde doğum gününü kutladı. 47 yaşına giren Sabancı, eşi Vuslat Doğan Sabancı ve çocuklarıyla birlikte Beyoğlu'ndaki Adana İl Sınırı Ocakbaşı'da yemek yedi.

"Böyle olur Adanalı'nın doğum günü" diyerek kebaptan yapılan pastadaki mumları üfleyen Sabancı'nın bu karesi, sosyal medyayı salladı. Sahibi olduğu Pegasus Havayolu şirketinin 'ucuz bilet paralı hizmet' politikasından dert yanan yolcular, ünlü işadamına tepki yağdırdı.

KLİMALAR AÇILIYOR

Baz takipçiler, fotoğrafın altına 'Cam kenarına da para ver' derken kimisi de 'Suyu ödemeyi unutma' diye takıldı.

Öte yandan Sabancı ailesinin üçüncü kuşak girişimcilerinden 1969 doğumlu Ali Sabancı'nın son olarak "Tuvaletleri de ücretli yapabiliriz" açıklaması çok konuşulmuştu.

İddialara göre; uçuşlarda klimalar sonuna kadar açılıyor. Üşüyen yolcular bir battaniye ya da şal isteyince de para devreye giriyor.

ZORLA SATIŞ

"Var ama satıyoruz" cevabıyla karşılaşan yolcular ikilemde kalıyor. Ya üşüyüp hasta olacak ya da istenilen parayı ödeyecek. Sosyal medyada gündem olan şal parasının yanında, Pegasus'ta uyku da ücretli! Suyu 3 liraya satan Pegasus'un mönüsünde yer alan uyku seti dikkat çekiyor.

Uyku gözlüğü, battaniye ve şişme yastıktan oluşan set için yolculardan 15 lira isteniyor.

Takvim