İzmir başta olmak üzere 4 ilde, hain darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin yürütülen operasyonda, birçoğu muvazzaf asker olan 20 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ/PDY soruşturmasında, içlerinde muvazzaf askerlerin de yer aldığı 20 zanlı için yakalama kararı alındı.

Birçoğu muvazzaf asker olan şüpheliler, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından İzmir, İstanbul, Diyarbakır ve Çanakkale'de gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin jandarmada işlemleri sürüyor.

BÜYÜK FETÖ OPERASYONU 311 GÖZALTI

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) tekrardan yenilenebilmek için kurguladığı plan polise takılmakta. Çete üyelerinin, üniversite sınavları sonucu bir okula yerleşmiş olan öğrencilerin cep numaralarına ulaşıp onları çeteye kazandırmaya çalıştığı anlaşıldı. Bir takım öğrencilerin ifadelerine göre, kripto asker ve memurların da içlerinde yer aldığı 311 şüpheli gözaltına alınmış durumda. Bunlardan 51 tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Gözaltına alınanlardan 51'i tutuklanarak ceza evine gönderildi, 24'ü adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Kocaeli'ne götürülen şüphelilerden 14'ünün teğmen, 13'ünün astsubay, 1'inin uzman çavuş, 5'inin gardiyan, 6'sının özel güvenlik görevlisi, 5'inin avukat, 7'sinin devlet memuru, birinin polis olduğu belirtildi. 25 şüphelinin akıllı telefonunda ise ByLock çıktı.