FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişimin ilk şehidi, Genelkurmay Karargahında vatanı, milleti, namusu, devleti ve bayrağı için şehadete yürüyen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruma astsubayı Topçu Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın... 15 Temmuz günü şehadete yürüyen Topçu Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın'ın adı, hazırlanan çatı iddianamesinde "15 Temmuz'un ilk şehidi" olarak yer aldı.

Hazırlanan çatı iddianamesi'nde, Topçu Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın'ın, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile saat 21.43'te Genelkurmay Karargahına girmelerinden sonra, Özel Kuvvetler mensubu cuntacıların açtığı ateş sonucu şehadete yürdüğü ifade edilmişti. 

Iğdırlı olan kahraman şehidimiz Bülent Aydın'ın cenazesi, 17 Temmuz günü Ankara Kocatepe Camisi'nde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'nin de katıldığı cenaze namazından sonra Ankara Cebeci Şehitliği'nde toprağa verilmişti.