İstanbul’un Sarıyer ilçesinde özel harekat polisleri tarafından gerçekleştirilen helikopter destekli terör operasyonunda şüpheli oldukları tespit edilenler gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Küçükarmutlu taraflarında terör operasyonu yaptılar.

Ekipler, emniyet binasından çok sayıda polis zırhlı aracı ve çevik kuvvet aracıyla konvoy halinde çıkarak, tespit ettikleri adreslere operasyon düzenlediler. Helikopter ve özel harekat polisinin de yardım ettiği operasyonda bölgede zırhlı araçlarla güvenlik sağlandı.
Alınan tedbirler sonrasında adreslere eş zamanlı olarak baskınlar düzenlendi ve şüpheliler gözaltına alındı. Gerçekleştirilen operasyonda adreslerdeki arama çalışmaları devam ediyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, düzenlenen operasyonun içeriği hakkında detaylı bilgiyi henüz vermedi.

TSK TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Şırnak ve Ağrı illerinin kırsal bölgelerine gerçekleştirilen hava harekatları sonucunda, üs bölgelerine saldırı için hazırlık yaptıkları anlaşılan eli kanlı terör örgütü PKK’nın 7 teröristi etkisiz hale getirildi.

Hareket eden PKK mensuplarına ilişkin başlatılan hava harekatı sonucunda savaş uçakları, Silopi'de 2, Diyadin'de 5 olmak üzere silahlı 7 teröristi öldürdü.