İstanbul'da "Yeditepe Huzur" isimli asayiş uygulaması dahilinde, 39 ilçede 5 bin polisin yer aldığı helikopter destekli denetim gerçekleştiriliyor.


İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan yönetiminde şehir genelinde akşam saatlerinde başlatılan asayiş uygulamasına, narkotik suçlarla mücadele, mali suçlarla mücadele, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de aralarında olduğu 5 bin polis yer alıyor.


Şüpheli kişilere karşı Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapılan denetimlerde aranan şahıslar, silah, bıçak, uyuşturucu madde taşıyanlar üzerinde duruluyor. Zırhlı araçların da uygulama noktalarında giriş ve çıkışları kapattığı kontrollerde, el çantaları ve valizler de dedektör köpekler eşliğinde kontrol ediliyor.
Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamaya, polis helikopteri de havadan destek veriyor.

RAMAZAN'DA DA YAPILMIŞTI

İstanbul Polisi Özel kuvvet ve polislerin katılımıyla İstanbul’da kuş uçurtmadı.Otogar giriş çıkışlarını didik didik eden polis ekipleri çok sayıda uyuşturucu kullanan genci gözaltına aldı.

İSTANBUL EMNİYETİ HAVA DESTEKLİ  'HUZUR ARİFESİ' OPERASYONUNU BAŞLATTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri Ramazan bayramının arifesinde otogarlarda oluşacak sirkülasyondan dolayı vatandaşların huzuru mutluluğu ve güvenliği için uygulama başlattı.İstanbul Polisi, okulların kapanıp yaz tatilinin başlamasının ardından otogarlarda vatandaşların güvenliği için uygulama başlattı.

İSTANBUL EMNİYETİ HUZUR ARİFESİ OPERASYONUNU BAŞLATTI

İstanbul Polisin uygulamasında yurttaşlara GBT taraması uygulanırken otogar giriş ve çıkışlarında arabalar ve şahıslar didik didik arandı ve tarandı. Hava destekli yapılan uygulamaya özel hareket polisleri de destek verdi. Peronların arasına giren polisler burada bekleyen yurttaşları aradı.

Gerçekleştirilen operasyonlara özel hareket polisleri ve polisleri katıldı. Durumdan memnun olan İstanbullular güvenliklerinin sağlandığını belirterek bu gibi güvenlik önlemlerinin gerekliliği vurgulandı.

İstanbul Polisi, okulların kapanıp yaz tatilinin başlamasının ardından otogarlarda vatandaşların güvenliğini sağlamak için otogarlarda ve kent meydanlarında herkesi arayıp GBT taraması yapıldı.