İstanbul'da gerçekleştirilen terör operasyonunda 11 şüpheli yakalandı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DHKP/C'ye karşı düzenlediği operasyon dahilinde, Okmeydanı Gençlik Federasyonu Derneği ile Berkin Atabay Spor Salonuna eş zamanlı baskın yaptı.

Yapılan operasyonlarda, terör örgütünün gençlik teşkilatlanmasında bulundukları ve örgüte eleman sağladıkları öne sürülen 11 kişi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan incelemerde, çok miktarda örgütsel doküman ve dijital materyale el konuldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesine getirilen şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda MİT kendi birimleriyle bir DHKP-C operasyonu düzenlemişti. Emniyet birimlerinin de katıldığı operasyon şu şekilde gerçekleşti:

Terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube müdürlükleri ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) koordinesinde Sultangazi, Okmeydanı ve Küçükçekmece'deki 10 adrese DHKP/C'ye yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Operasyonda, örgütün propagandasını yapmaktan aranan E.E, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturmada firari olan S.K. ile "anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs" suçundan aranan S.C. gözaltına alındı.