İstanbul Valisi Şahin yapmış olduğu açıklamada, "Terör örgütüne dönük yapılan operasyonda 44 kişi gözaltına alındı. İçlerinden biri Beşiktaş Stadyumu saldırısını düzenleyen ve daha sonra firar eden bir kişidir. Diğer şahıs ise Vezneciler saldırısının organizasyonunda yer aldığı düşünülmektedir." dedi. Vali Şahin, İstanbul Valiliği' nde İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile gazetecilere beyanlarda bulundu.

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ve MİT İŞBİRLİĞİ İLE ÇALIŞMA YAPILDI

İl Emniyet Müdürlüğü Terör ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve MİT' in iş birliği ile sürdürülen çalışmalarda, bölücü terör örgütünün özel kuvvetler hücresinin İstanbul' da sansasyonel bir saldırı eylemi yapacağı bilgisinin alındığını ifade eden Vali Vasip Şahin, bu bilgi üzerine yapılan çalışmalarda, İstanbul' un 13 ilçesinde, Kocaeli, Ankara, Diyarbakır ve Hakkari' de harekatların yapıldığını belirtti.

Bu operasyonlar neticesinde 44 kişinin gözaltına alındığını belirten İstanbul Valisi Vasip Şahin, "İncelemelerde bu 44 kişiden birinin, Beşiktaş stadyumu (Vodafone Park) patlamasında organizatör olarak görev yaptığı, keşifte bulunduğu, daha sonra bombalı araçtan son anda inip firar eden kişi olduğu, bir başkasının da Vezneciler' de Çevik Kuvvet polislerimizin taşındığı servis aracına dönük  bombalı eylemi düzenleyen şahıs olduğu değerlendirilmiştir." diye ifade edildi.