Türkiye’ye yapılmaya kalkan 15 Temmuz hain darbe girişiminin aynısının ABD’ de yapılacağını belirten Bozdağ, “ABD’ de FETÖ’ cüler Türkçe olan isimlerini yabancı isimler ile değiştiriyorlar. Hristiyan isimleri alıyorlar, oradaki tarikatlara üye oluyorlar. Kendi devletine kendi milletine ihanet edenler, Amerika’ ya başka ülkelere neden ihanet etmesinler” dedi.

FETÖ'NÜN HRİSTİYANLIĞI AYYUKA ÇIKIYOR

Eli kanlı terör örgütü FETÖ’ nün Amerika Birleşik Devletleri adına da büyük bir ulusal tehdit olduğunu ve ilerde Türkiye’ ye yapılan hain darbe girişiminin aynısının ABD’ de yapılacağını ifade eden  Bekir Bozdağ, "ABD’ de FETÖCÜLER, Türkçe olan isimlerini yabancı isimler ile değiştirmekte. Hristiyan isimleri alıyorlar, oradaki tarikatlara Hristiyan grupların içerisine, Hristiyan olmuş o güruha girmiş kişiler olarak üye oluyorlar ve orada yer alıyorlar. Oralarda itibar kazanarak oralardan güç alarak kendi örgütlerine aktarmak istiyorlar. Bunun son zamanlarda sayısı bayağı arttı.

ABD'YE FETÖ UYARISI

"Ben şimdi diyorum ki bu hain örgüte karşı siz Türkiye’ nin yaşadığı tecrübelerden edindiği haklı uyarılarını dikkate almazsanız bu örgüt kendi milletine yaptığı ihanetin aynısını çok daha rahatlıkla size yapar. Kendi devletine kendi milletine ihanet edenler, Amerika’ya başka ülkelere niye ihanet etmesinler. ABD tedbir almazsa, 15- 20 sene sonra bugün Türkiye’ nin aldığı önlemlerin aynısının belki daha ağırını almak zorunda kalacaklar” diye ifadelerde bulundu.