Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada İHA ile tespit edilen 4 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

Valiliğin yaptığı açıklama şu şekilde:

‘Güçlükonak ilçesi 23.Taşkonak bölgesi Dicle Nehri kıyısı 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluk bölgesinde saat 00.20’de 5 teröristin İHA vasıtası ile tespit edildi. Güvenlik güçlerinin bölgeye taaruz helikopterleri sevk etmesi ve özel hareket ekiplerinin bölgeye indirilmesi ile gerçekleştirilen çatışmada, 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi’

Valilik terör operasyonlarının sürdürüldüğünü belirtti.

Diğer yandan, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Şırnak ve Ağrı illerinin kırsal bölgelerine gerçekleştirilen hava harekatları sonucunda, üs bölgelerine saldırı için hazırlık yaptıkları anlaşılan eli kanlı terör örgütü PKK’nın 7 teröristi etkisiz hale getirildi.

İSTANBUL’DA TERÖR OPERASYONU

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde özel harekat polisleri tarafından gerçekleştirilen helikopter destekli terör operasyonunda şüpheli oldukları tespit edilenler gözaltına alındı.

Ekipler, emniyet binasından çok sayıda polis zırhlı aracı ve çevik kuvvet aracıyla konvoy halinde çıkarak, tespit ettikleri adreslere operasyon düzenlediler. Helikopter ve özel harekat polisinin de yardım ettiği operasyonda bölgede zırhlı araçlarla güvenlik sağlandı.