15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında yapılacak olan programa dair bilgileri paylaşan Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla demorkasi nöbeti başlatılacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağını açıkladı.

ETKİNLİKLER 11- 16 TEMMUZ ARASINDA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsün İbrahim Kalın, 15 Temmuz anma programları 11- 16 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını ifade etti.

"15 Temmuz' un amacı alçak darbe girişiminin nasıl püskürtüldüğünü hatırlamaktır" diyen Kalın, "Yurt dışı misyonlarımız da bununla alakalı programlar yapacaklar" diye belirtti.

İbrahim Kalın' ın beyanlarından satır başları:

15 Temmuz anma programı dahilinde Ankara ve İstanbul' daki etkinliklerin bir kısmına Cumhurbaşkanımız Reis- i Cumhur Erdoğan da katılacak. Meclis' te özel oturum yapılacak.

DEMOKRASİ NÖBETİNE CUMHURBAŞKANI KATILACAK

"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın çağrısı ile o gece tekrar bir demokrasi nöbeti başlatılacak ve Reis- i Cumhur Erdoğan da katılacak."

TERÖRLE MÜCADELE:

Eli kanlı terör örgütü PKK ile mücadele noktasında Türkiye' ye yönelik eleştiri getirenlerin bu katliamlarda sessiz kalmasını da not düşmek gerekiyor. Onlar ne derse desinler biz terörle mücadele konusunda devam edeceğiz." diyerek açıklamalarda bulundu.