Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele, 15 Temmuz darbe kalkışması gecesi saldırı yapan 1'i firari 37 darbeci askerin içlerinde yer aldığı 44'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmadan önce sanık askerlerden astsubay Gökhan Güçlü'nün, üzerinde kahraman anlamı taşıyan 'Hero', altında da İngilizce 'Kahramanlar ölümsüzdür' yazılı tişörtün sırrı çözüldü.

KIZ KARDEŞİ GÖNDERMİŞ!

Güçlü'ye tişörtün, kız kardeşi Bahar Güçlü tarafından içinde mektupla kargoyla gönderildiği ortaya çıktı. Kız kardeşinin mektupta ise, 'Sen bizim kahramanımızsın' yazdığı bilgisine ulaşıldı.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla alakalı olarak makamında açıklama yapan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, "Hero tişörtü, geçen 30 Haziran'da Trabzon'dan Gökhan Güçlü'nün kız kardeşi Bahar Güçlü tarafından içinde bir mektupla kargoyla gönderilmiş. Mektubun içinde 'Sen bizim kahramanımızsın' yazıyor. Konuyla alakalı olarak Gökhan Güçlü, kız kardeşi, cezaevi idaresi ve görevli jandarma personeli hakkında adli ve idari soruşturma başlattık. Bununla alakalı olarak kimin kusuru, kabahati ya da ihmali varsa ortaya çıkarılacak. Mektupları inceleme komisyonundaki görevlilerin dikkatli olmaları gerekiyor. FETÖ bu Hero tişörtü ile ilgili olarak algı yaratmaya çalışıyor" dedi.