Polatlı darbe davasının yapıldığı Sincan Cezaevindeki duruşma salonuna Türkçe anlamı "Kahraman" olan "Hero" yazılı tişörtle girmek isterken gözaltına alınan sanık yakını tutuklandı.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, pazartesi günü görülmeye başlanan Polatlı darbe kalkışması davasının gerçekleştirildiği duruşma salonuna üzerinde "Hero" yazılı tişörtle girmek isteyen sanık yakını Emirhan B'nin emniyetteki işlemleri bitti.

Ankara Batı Adliyesine götürülen şüpheli, soruşturmayı yürüten savcıya beyanat verdi.

Tutuklanma istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen Emirhan B, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

ÖNCE SUİKAST TİMİ SANIĞI GİYMİŞTİ


FETÖ'nün darbe kalkışması esnasında Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yapılan suikast kalkışması ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya dair Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 13 Temmuz'da görülen duruşmaya, sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde İngilizce "Hero" yazan ve "kahraman" anlamına gelen tişörtle girmişti.

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın avukatlarının itiraz etmesi üzerine mahkeme heyeti, duruşma ortamının bozulmasına yol açması sebebiyle sanığın üzerindeki tişörtün değiştirilerek salona getirilmesine karar vermişti.

SOKAKTA DOLAŞTILAR

Bu olayın yaşanmasının ardından sokakta da bu tarz tişört ile dolaşanlar olmuştu. Bu tarz bir olayın ardından bu tür girişimlerde bulunanlar içinde polis işlem başlatmıştı.