Son günlerde gündemi meşgul eden konulardan birisi de, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TSK’nın terörle mücadele operasyonlarında SİHA'ların kullanılmasını eleştirerek, sözde sivillerin öldürülmesine karşı çıkması olmuştu.

CHP'Lİ VEKİL YALAN SÖYLÜYOR

Tanrıkulu’nun yaptığı bu açıklamalardan sonra Kandil oldukça memnun olmuştu. Ama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tanrıkulu’nun SİHA’lar hakkında yalanlarını bir bir çürüterek gerçekleri ortaya çıkardı.

HDP’DEN TANRIKULU’NA DESTEK

Tanrıkulu’na karşı tepkileri hızla artarken, eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi dalı olan HDP’den Sezgin Tanrıkulu'na destek geldi,
Terör örgütünün kendi partisi için düzenlediği törende konuşma gerçekleştiren HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Tanrıkulu’nu yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.

Önder, ‘Sezgin Tanrıkulu'na selam olsun. Bütün CHP'lilerden de Tanrıkulu’na sahip çıkmasını rica ediyoruz. Kuzuyu kurda bırakmayın.’ şeklinde konuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sezgin Tanrıkulu, "BAYRAKTAR isimli Silahlı İnsansız Hava Araçları sivil yurttaşları vurdu, öldürdü. Bütün alçaklığınıza rağmen bunu teşhir etmeye devam edeceğim." diye paylaşımda bulunmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun sosyal medya hesabından SİHA'lara ilişkin sözleri gerekçesiyle soruşturma başlattı.