Türkiye’de 16 Nisan referandum sonuçlarından Evet sonucu çıktı. Halkın vermiş olduğu kararı kabul edemeyen Cumhuriyet Halk Partisi, HDP ve Vatan Partsi Yüksek seçim Kuruluna itirazda bulundu. Yapılan itirazlar sonucu Yüksek Seçim Kurulu bir oylama yaptı. Gerçekleştirilen oylamada 10 üye ret 1 üye ise kabul oyu kullanıştı. Bunun sonucunda partilerin yapmış olduğu seçim itirazları geçersiz sayılmış oldu. 

ETME BULMA DÜNYASI

Aziz Nesin’in oğlu olan Ali Nesin Yüksek Seçim Kurulu haberini paylaştıktan sonra şu ifadelerde bulundu: Bu haksızlık, diyenler geçmişte yaptıkları olayları gözden geçirsinler. 367 kararına baksınlar mesela. Bu dünya etme bulma dünyasıdır. Dedi.

ELEŞTİRİ YAPANLARA CEVAP VERDİ

Takipçilerden gelen eleştirilere yanıt veren Nesin şunları söyledi: Ooooo sizleri Bayağı kızdırmışım. İyi yapmışımda oh olsun canıma değsin. Hukuksuzluk mu dediniz? Evet Hukuksuzluk. Peki, size soruyorum siz o zaman neredeydiniz? O zaman ses çıkarmadığınız gibi şimdide ses çıkarmayın.

Nesin konuşmasının devamında şu ifadelerde bulundu: 80 yıl boyunca hukuksuzluk edenler sonraki 20 yıl boyunca hukuksuzluk biçerler! Ya Cumhuriyet’te ilk 80 yıl hukuk olsaydı bugünkü hukuksuzluklar olabilir miydi? Neden sorunlar ABD ve Avrupa da yaşanamıyor da bizde yaşanıyor?

CHP’YE SERT ELEŞTİRİ

Örneğin CHP Anayasaya aykırı olan dokunulmazlıkların kaldırılması için oy verdi mi vermedi mi? Böylece HDP’li vekiller cezaevine girmedi mi? Böylece Atı alan Üsküdar’ı geçmedi mi? Tüm bu süreçte sesiniz çıkmadı ise şimdi de bırakın çıkmasın.