Yeni Türkiye'nin yeni bankası olan Halkbank'ın başarısını hazmedemeyen bazı kesimler Halkbank'a kumpas kurma yolunu seçtiler.

FETÖ elebaşına karşı hiçbir müdahalede bulunmayan ABD yargısının bu son hamleleri, Amerikan derin devletinin hem PKK hem de FETÖ terör örgütü ile ilişkisini deşifre ettmiş durumda.

Haber 7.com'da yer alan habere göre ABD'deki Fetöcüleri koruma altına alan yargı, Türkiye'ye yine operasyon çekme peşinde. Halkbank meselesinde bankanın genel müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın göz altına alınmasının üzerinden 6 ay geçtikten sonra bu kez eski bakan Zafer Çağlayan ve Halkbank yöneticileri hakkında tutuklama kararı çıkarılmış durumda. Aynı zamanda PKK'lı teröristlerin Washington'daki saldırı girişimlerini bertaraf eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumaları hakkında açılan dava da başlamış durumda.

İŞTE HALKBANK MESELESİNİN İÇ YÜZÜ

Türkiye'ye karşı 17 Aralık'ın öncesinde başlamış olan ABD yargı operasyonlarının perde arkasında neler var? İşte Halkbank meselesinin iç yüzü.

HALKBANK AMBARGOYU DELİYOR MUYDU?

Türkiye, İran’dan doğalgaz almakta, karşılığında ise altın veriyordu. Bu durum BM kuralları içinde yer alıyordu. Yani ABD’nin 1979’dan bu yana İran’a uyguladığı sözde ambargoyu delme gibi bir durumu hukuki olarak asla söz konusu olamaz.

Halkbank’ın bu alışverişteki rolü aracı olması. Ticaret Halkbank üzerinden gerçekleştirildi. Bu durum Amerika ve İsrail için ciddi bir sıkıntı yaratmış durumdaydı. Çünkü Halkbank sadece Türkiye’nin İran’dan doğalgaz alımına aracılık etmiyordu aynı şekilde Pakistan ve Hindistan’ın da İran’la yaptıkları enerji anlaşmasının da aracısıydı.

ABD İLE İSRAİL’İN ORTAK DERTLERİ

Halkbank’ın tamamen yasal olan ve ambargo kuralları içinde yer alan statüsü, Amerikan ekonomisine eksi bakiye olarak yansıdı.

Çünkü İran’la yapılan yasal alışveriş ve buna İran’ın Pakistan-Hindistan anlaşmasına aracılığı da eklenince ABD’nin uluslararası ticaret sisteminde 100 milyar dolarlık gedik açılmasına neden oluyordu. Bu durum Yahudi lobisinin de canını fena halde sıkmış durumdaydı çünkü uluslararası para trafiğinin başında onlar vardı.

CIA VE FETÖ KUMPASI

Eldeki veriler ve belgeler Halkbank olayının Fetö ve CIA'nın Türkiye'ye hazırlamış olduğu büyük bir kumpas olduğunu göstermekte.