Darbe kalkışması esnasında, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in ağabeyi Doğan Halisdemir, 'kardeşi hakkında yalan yanlış gazete ve televizyonlara röportaj verenlere ve ailesinin adını izin almadan kullananlara' dava açacağını söyledi.

15 Temmuz'un sene-i devriyesinde değerlendirme yapan Doğan Halisdemir, kardeşinin ismini kullanarak iş başvurusu yapanların, hastanede sıra almadan muayene olmaya çalışanların olduğunu duyduklarını aktardı. Ömer Halisdemir'in ismini kullananlar hakkında hukuki açıdan mücadele edeceğini ifade eden Doğan Halisdemir şunları aktardı:

"Benim köylüm, tanıdıklarım, eş, dostlar Türkiye'nin her yerinden açıklama yapıyor, beyanet veriyor. Kanallara konuşuyorlar. Adam senelerden beri Ömer Halisdemir'i görmemiş fakat şehidimiz için röportaj vermiş. Ayrıntısını bilmiyor, hakkında bir şey bildiği yok. Yalan - yanlış beyanatlar veiryor. Ben bunlara sinirleniyorum. Şehidimizin ismini kim kullanırsa ve ben bunu ispat edersem dava açacağım."

"İSMİN KULLANILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"


Doğan Halisdemir, Halisdemir ailesinin adını kullanarak iş başvurusu yapan insanların bulunduğunu da ifade ederek şunları aktardı:

"Hiç kimsenin Halisdemir adını kullanmasını istemiyoruz. Bizler kaidelere uyan, herkesin hak- hukukuna saygı gösteren bir aileyiz. Benim akrabam da olsa trafik mi çeviriyor. Benim ismimi kullanmayacak. Ben gidiyorum duruyorum emniyet kemerim takılı bütün kaideye uyuyorum. Aynı biçimde hastanelerde bizim adımızı kullanıyorlar. Ben doktora gittiğim zaman sıra bekliyorum. Şehit yakınıyım ama ben 'Bana ayrıcalık tanımayın, acil bir hasta gelebilir ben sıramı beklerim' diyerek ayrıcalık istemiyorum. Çünkü bu olaylardan önce nasıl bir yaşantı sürüyorsak bugün de aynı yaşantıyı süren bir aileyiz. Kimsenin de Halisdemir ismini kullanmasına izin vermeyeceğiz."