Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Şemdinli ilçesi Serabatin bölgesinde sabahın erken saatlerinde eli kanlı terör örgütü PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında bir çatışmanın yaşandığı bildirildi.

Valiliğin açıklaması şu şekilde;

‘Teröristler ile çıkan çatışmada biri erkek 4'ü kadın 5 PKK’lı terörist etkisiz hale getirilerek, biksi makinalı tüfek, RPG-11 roketatar ve 6 kalaşnikof piyade tüfeği güvenlik güçleri tarafından ele geçirildi. Konu ile ilgili adli süreç devam etmektedir.’

SİHA’LAR TERÖRİSTLERİ TEK TEK AVLIYOR

Diğer yandan dün, Hakkari'de askeri konvoya saldırı yapmaya hazırlanan eli kanlı terör örgütü PKK mensubu 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, 26 Eylül saat 01.30 sularında merkeze bağlı Oğul köyü Kovan Tepe bölgesinden, teröristlerce, Çukurca-Van istikametine doğru yol alan askeri konvoya roketli saldırı yapıldığı bildirildi.

Düzenlenen saldırının ardından güvenlik ekipleri tarafından İHA’lar vasıtası ile bulunan noktalara ateş açılarak teröristlerin kaçacağı yerler kapatıldı. Daha sonra SİHA ile teröristlerin tespit edildiği yerlere 2 atış yapıldı. Saldırı yerine gönderilen Jandarma Özel Harekat Timlerinin yaptığı aramalarda bir kadın 2 erkek teröristin öldüğü belirlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda ayrıca, 2 roketatar, 3 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 3 sırt çantası, bomba düzeneği kurulu çanta ve şemsiye ele geçirildi.