Hakkari Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmede, 3 Eylül günü, Çukurca ilçesinin Güven Dağı batısındaki Kovan Tepe'de eli kanlı terör örgütü PKK’lı teröristlerin hain saldırıları sonucunda piyade sözleşmeli er Halil İbrahim Gürel'in şehit olduğu hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada şu şekildedir:

‘3 Eylül günü saat 22.00 sularında hain saldırının meydana geldiği alana gerçekleştirilen hava harekatı sonucunda saldırıyı düzenleyen 4 eli kanlı terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikat sürmektedir.’

176 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Terör örgütü PKK militanlarının 1-31 Ağustos'taki saldırılarında 13 güvenlik görevlisi şehit oldu. Öğrenci, muhtar ve işçilerin de aralarında yer aldığı 6 sivilin hayatını kaybettiği bu saldırılarda, bir çocuk yaralandı. Operasyon ve terör saldırılarında yaralanan 24 güvenlik görevlisi tedavi altına alındı.

Güvenlik güçleri, ülkenin barış ve huzuruna karşı hain saldırılar gerçekleştirilen terör örgütü PKK'ya yurt içi ve dışında hava ve kara operasyonlarıyla karşılık verdi. Ağustos ayında yurt içi ve dışındaki operasyonlarda 176 terörist etkisiz hale getirildi.

PKK'YA AĞIR DARBE

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 1-2 Eylül'de Pülümür karayolu Uzuntarla mevkisinde güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen hava destekli operasyonlarda 8 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.