SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, terörle mücadele ve CHP konusunun ele alındığı programda, son zamanlarda gündemden düşmeyen CHP'li milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

‘OYLAR YÜZDE 9'A DÜŞER'

CHP ile yakın ilişkileri olması ile tanınan Bayrakçı, Tanrıkulu'nun SİHA'lar hakkındaki söylemlerinin artık bir yana bırakılması gerektiğini ifade ederek, ‘Tanrıkulu'nun bu söz konusu durumlarda tabii ki HDP'ye daha yakın bir tavır içerisinde olduğu biliniyor. Şunu söylemek çok doğru olur; Sezgin Tanrıkulu tarafından sunulan politikalarla CHP hareket edecek olsa 11 gün içinde oyu yüzde 9'a iner. Çünkü PKK yüzde 80 sevilmeyen lanetli bir örgüttür.’ ifadelerini kullandı.

HDP TANRIKULU’NU YALNIZ BIRAKMIYOR

Tanrıkulu’na karşı tepkileri hızla artarken, eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi dalı olan HDP’den Sezgin Tanrıkulu'na destek geldi,
Terör örgütünün kendi partisi için düzenlediği törende konuşma gerçekleştiren HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Tanrıkulu’nu yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.

Önder, ‘Sezgin Tanrıkulu'na selam olsun. Bütün CHP'lilerden de Tanrıkulu’na sahip çıkmasını rica ediyoruz. Kuzuyu kurda bırakmayın.’ şeklinde konuştu.