Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Saydamlı Mahallesi Dokuzkat bölgesinde yolu tutan eli kanlı terör örgütü PKK mensupları hain teröristler, Ramazan Mula'nın sürücü olduğu aracın önünü kesti.

Hain teröristler, Mula’yı otomobilden aşağı indirerek çevrede bulunan bir ağaca bağladılar ve ardından silahla öldürdüler. PKK mensupları daha sonra Mula’nın aracını yaktılar.

Yoldan çeken vatandaşlar çok geçmeden meydana gelen olayı güvenlik ekiplerine bildirdi. Olayın yaşandığı yere gelen ekipler, Mula’nın cesedini hastaneye kaldırdı. Hayatını kaybeden Mula’nın kardeşi Yenişehir ilçesinde bekçi olarak görev yaprığı ve aracında ona ait olduğu öğrenildi.

ŞIRNAK’TA PKK SALDIRISI

Diğer yandan dün, Şırnak Uludere' de yol inşaatında görevli çalışanlara karşı eli kanlı terör örgütü PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 3 işçi hayatını kaybetti.

ŞIRNAK VALİLİĞİ AÇIKLADI: 3 İŞÇİ ŞEHİT DÜŞTÜ

Bugün sabah saat 08.30 civarında teröristler tarafından hazırlanan saldırı hakkında Şırnak Valiliği şu açıklamaları yaptı:
'28.08.2017 tarihinde saat 08.30 sularında İlimiz Uludere İlçesi Ortasu Köyü Düğündağı Bölgesinde çalışması sürdürülen yol inşaatında görevli işçilere yönelik olarak Bölücü Terör Örgütüne bağlı teröristler tarafından meydana gelen saldırıda 3 işçimiz şehit olmuştur. Saldırının ardından kaçan teröristlerin ele geçirilmesine yönelik operasyonlara başlanmıştır.’