Apo tarafından cinsel istismara uğrayan pkk'lının itirafları;

''Pkk'lı terörist sara e. ifadesinde Öcalan'ın Şam'daki yoğunlaşma evi'nde kadınlara zorla cinsel istismara uğradığını açıkladı "Abdullah Öcalan'ın 'sizleri özgürleştiriyorum' diyerek cinsel istismara uğrayan kadınlardan bazıları ya intihar etti ya da bir fırsatını bulup örgütten kaçtı"

Pkk/kongra gel terör örgütü kuzey irak yapılanmasının önemli isimlerinden olan halen Almanya'da bulunan azman (kod) zeki Öztürk'ün internet yazışmalarını takip eden İstanbul polisi ilginç bir mesajlaşma yakaladı. Öztürk'ün 9 mayıs günü "rotana-72@hotmail.com" E-posta adresini kullanan bir şahısla msn üzerinden görüşme yaptığı tespit edildi.İp bilgilerini inceleyen polis "rotana-72" isimli kullanıcının internete İstanbul'dan girdiğini saptadı. yapılan soruşturmada "rotana-72"nin 1993-2000 yılları arasında "bese" kod adıyla pkk saflarında yer alan iran uyruklu sara e. olduğu anlaşıldı.

İstanbul'da yakalanan sara e. ifadesinde İmralı'da cezasını çeken Abdullah Öcalan hakkında müthiş ifşaatlarda bulundu. Örgüte 1993'te İran'ın mako şehrinden katıldığını söyleyen Sara E. "1995'te Şam'da bulunan mahsun korkmaz akademisi'nde siyasi ve ideolojik eğitim kampına katıldım. 

Abdullah Öcalan iki günde bir kampa gelerek eğitim veriyordu. Bizzat öcalan tarafından seçilen bayan örgüt mensupları 'Yoğunlaşma' adı altında Öcalan'ın kaldığı eve götürülüyorlardı. Öcalan onlara hitaben 'sizler parti için önemlisiniz sizlerin özgürleşmesi lazım, sayemde sizler özgürleşeceksiniz, sizleri ben özgürleştireceğim. Bana erkek gözü ile bakmayın' şeklinde konuşuyordu" dedi.

Cinsel istismara uğrayan adi özgürleşme kampta bulunduğu dönemde öcalan'ın 'yoğunlaşma evi'ne giden 10 kadın militanın isimlerini veren Sara E. iddialara göre şunları anlattı: "yine 1999'da kandil alanında bulunduğum bir sırada Dilara (kod) isimli bayan örgüt mensubu ile konuşmamız sırasında kendisinin Öcalan tarafından Şam'da bulunan yoğunlaşma evinde cinsel istismara uğradığını söyledi.