Türkiye’de 16 Nisan’da yapılan referandumdan Evet oyu çıktı. Kazanılan seçim zaferinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı birçok lider arayarak tebrik etmişti.

Türkiye’nin 11.Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, referandum sürecinde ortada görünmeyerek eski yol arkadaşı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bıraktığı görülmüştü.

Abdullah Gül memleketi Kayseri’de yapılan referandum mitingine katılmamış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski bakanlar ve arkadaşları ile yaptığı toplantıda da yer almamıştı.

ABDULLAH GÜL RENGİNİ BELLİ ETTİ

Referandum sürecinde ortalarda görmeyen Abdullah Gül gazetecilerin sorduğu sorularda da hangi oyu kullandığı belirtmemişti. Seçim sonuçlarından sonra  açıklama yapan Abdullah Gül kazanan millet oldu demiş ancak Evet oyu ile ilgili bir açıklamada bulunmamıştı.

Abdullah Gül ve ailesine yönelik yapılan referandumda hayır veriyorlar haberlerine cevap vermeyen Gül bu yönde oy mu kullandı iddialarını güçlendirmiş olmuştu.

ABDULLAH GÜL’ÜN OĞLU HAYIR OYU KULLANDI

Abdullah Gül’ün İngiltere’de yaşamakta olan oğlu Mehmet Emre Gül 13 Nisan Perşembe günü Sabiha Gökçen havalimanında oy kullandı.
Oy kullanılan sandıkların tutanakları ortaya çıkınca Mehmet Erdem Gül’ün sandığında 2 oy kullanıldığı 2 oyunda hayır yönünde verildiği belirtildi.