39 ilçede eş zamanlı olarak başlayan denetlemelerde 2 bin polis görev yapiyor.Saat 14.30 da başlayıp 16.30 a kadar devam edecek olan denetleme ve uygulamalarda içlerinde Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bulunduğu 125 noktada terör, asayiş, narkotik, trafik, foto filim ile havalimanları şubeler ve ilçelerde görevli polisler denetlemelere yapıyor.

Havacılık Şube ekiplerinin de havadan destek verdiği uygulamalarda terör ve asayiş gibi gerçekleşmesi olası olaylar ile yaya ve sürücülere yönelik olarak kontroller yapılıyor. 16.30 da bitecek olan kontrollerde şehrin giriş ve çıkışlarını tutan ekipler, ana arter ve hassas noktalarda kurduğu denetleme noktalarıyla da denetlemeleri gerçekleştiriyor.

DAHA ÖNCE DE YAPILDI

Habertürk Haber Merkezi'nden Nihat Uludağ'ın ilettiği veriler doğrultusunda, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın koordinatörlüğünde "Kurt Kapanı 5" operasyonu saat 13.00 civarında başlatıldığı bildirildi.

Suç ve suçluların yakalanması adına saat 13.00 ile 16.00 arasında yapılması planlanan operasyonlar dahiline, kara, deniz ve havadan tüm giriş çıkışlar kontrol alınarak önlem alındı. Operasyonlarda toplam beş bin polis memuru görev yapmaktadır.

Tüm İstanbul çapında yapılacak olan operasyonlara, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Polis Helikopterleri, zırhlı araçlı polisler ve Deniz Polisi de destek veriyor.