Gezi olaylarının ardından İngiltere'ye giden oyuncu Mehmet Ali Alabora, Londra'da terör örgütü PKK destekçisi Türk ve Kürt Toplumu Dayanışma Merkezi (DAY-MER) tarafından organize edilen etkinlikte konuşma yaptı.

Alabora gelen bir soru üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara’dan İstanbul'a başlattığı adalet yürüyüşü adına konuştu.

"GÜÇLENDİREREK DESTEKLENMELİ"

Yürüyüş adına destek çağrısı yapan oyuncu “Eylem eylemdir. İçinde olarak, eleştirerek, güçlendirerek desteklenmelidir” ifadelerini kullandı.

PKK'da daha önce yaptığı açıklamalarda yürüyüşe destek olacaklarını açıklamıştı. 

"CHP DOĞRU POLİTİKALAR YÜRÜTÜP..."

Kanlı terör örgütünü 'demokrasi güçleri' olarak belirten teröristbaşı, “Eğer bundan sonra demokrasi güçleri ve CHP doğru politikalar yürütüp buna göre adımlar atacaksa bu gerçekler bilinmelidir. Bu gerçekleri CHP bundan sonra başarıya ulaşması için ve demokrasi mücadelesinde aktif yerini alması için yineleme gereği hissettik. Fakat şu sırada gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü doğru bir adımdır. Türkiye’nin demokratikleşmesi yönünden kritik gelişmelere yol açabilir.” ifadelerini kullandı.

HDP YÜRÜYÜŞE KATILACAK

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP de, Adalet Yürüyüşü'ne katılacağını açıklamıştı. HDP korteje İstanbul'da katılacak