Bursa ilinin Gemlik ilçesine bağlı olan Gemsaz sahillerinde yüz binlerce sunta parçası kıyıya vurdu.

İlçede bulunan limanların bölgede bir gemide döküldüğü belirtilmiş olan sunta parçaları, Gemsaz sahillerinde kaplamış.

SABAH YÜZMEYE GELDİLER SUNTALARLA KARŞILAŞTILAR

Sabah denize girmek isteyen vatandaşlar sahile gelerek vaziyeti gördüklerinde manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Bazı kent sakinlerinin ise, kıyıya vuran suntalarda sahile çıkarılırken bazıları da durumu göze alarak yüzmesine devam etti.

Bu durumda bildirilmesinin üstüne belediye yetkililerinin ve güvenlik güçlerinin bölgede incelemelerde bulundu.

MARMARİS, KIZKUMU PLAJINA TEHLİKLE ALTINDA

Marmaris'in Orhaniye Koyu'nda denize doğru uzanmakta olan ve 600 metre uzunluğunda bulunan kumdan yolu ile ziyaretçilerin denizin üstünde yürüyormuş havası veren Kız Kumu Plajı, Marmaris'e gelen tatilciler ilgisi yoğun mekanlar arasında başında gelmekte. Turistlerin, denizin içerisinde 3 metre büyüklüğünde yolda yürür gibi o anları cep telefonları ve video kameralarına kaydediyorlar.

ANTALYA, SULU ADA TEHLİKE ALTINDA

Beyaz kum, ışıl ışıl parlayan deniz, kıyısında Akdeniz foku ve orfozlara yuvalık yapan su altı mağaraları ile su kuşları ve 'Antalya'nın Maldivler' olarak bahsi geçen Sulu Ada, yüzlerce hatta binlerce tatilci ve turistin ağırlamakta. Son birkaç senedir yoğun ilgi ve alaka gören bu ada, bazı ziyaretçiler özen göstermediği sebebiyle kirlenme tehlikesi ile de karşılaşmış durum içerisinde.