Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin "hakim ve savcı çalışma evleri"ne karşı sürdürülen soruşturma çerçevesinde İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir, Manisa'da aralarında avukat ve hakimlikten ihraç edilenlerin de yer aldığı 9 şüpheli gözaltına alınarak Tokat'a getirildi.

Şüpheliler sağlık kontrolünden sonra emniyete götürüldü.

Emniyete götürüldüğü esnada FETÖ ablası olarak tabir edilen teröristlerin ise gülümsemeleri dikkatlerden kaçmadı. 250 şehit verdiğimiz 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu bu hainlerin bu tavırları büyük tepki çekti.

FETÖ'nün hakim ve savcı evlerine operasyon: 9 gözaltı

"HAKİM VE SAVCI ÇALIŞMA EVLERİ"


Bu arada şüphelilerin Ankara'da FETÖ'nün "hakim ve savcı çalışma evleri"nde kaldıklarını kabul ettikleri öğrenildi.

80 GÖZALTI


"Hakim ve savcı çalışma evleri"ne yönelik operasyonlarda bugüne kadar 80 şüphelinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Öte yandan FETÖ'ye yönelik ByLock operasyonları devam ediyor.

Ülke genelinde devam eden ByLock soruşturması kapsamında yürütülen operasyonlarda Aksaray'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin emniyet güçleri 8 zanlıyı yakaladı.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ/PDY soruşturması doğrultusunda, örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock'u kullandıkları belirlenen 11 isim hakkında gözaltı kararı alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezinde emniyetin belirlediği adreslere eş zamanlı olarak operasyonlar düzenlendi, farklı meslek gruplarından 8 kişi güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar öncelikle Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek ifade vermek üzere emniyete götürüldü. Emniyet güçleri adreslerde bulamadığı 2 kişiyi arıyor.