Pensilvanya'daki malikanesinden paylaştığı şifreli mesajlara bir yenisini daha ekleyen Fetullah Gülen, başında olduğu terör ağına yönelik şov konuşmalarından birinde Kemal Kılıçdaroğlu önderliğindeki CHP'nin kaos yürüyüşüne tam destek emri verdi.

Terörist elebaşı, "Yürüyün, dosdoğru yürüyün" diyerek militanlarından Kılıçdaroğlu'nun yanında olmalarını talep etti. PKK terör örgütünün de verdiği resmi destekle birlikte kaos safında FETÖ de yerini terörist elebaşının bizzat emriyle açığa kavuşturdu.

HDP'DE BÖYLE DESTEK VERMİŞTİ

Diyarbakır' da Kobani olaylarını sebep göstererek, bahane ederek milletin kendi iradesi yokmuş gibi sokağa çağıran ve bu çağrıyı demokratik bir hak arayışı olarak gören daha sonra ise 52 kişinin ölümüne neden olan HDP, şimdi de CHP' nin sokak çağrısına destek verdi.

MİLLETİN İRADESİNİ YOK SAYANLARDAN DEMOKRASİ (!) SÖYLEMİ 

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, CHP'nin dün başlayan yürüyüşünün, geç başlayan doğru bir adım olduğunu ifade ederek, "Bu yürüyüş, Türkiye'de demokrasi güçlerinin bu yaşadığımız siyasi darbe operasyonuna müşterek tepki verme istemini güçlendirirse önümüzde önemli fırsatlar olacaktır; dikta rejiminin uygulamalarını durdurmak ve Türkiye'de demokrasiye giden yolu yeniden açmak açısından" yorumunda bulundu.

MİLLETVEKİLİNDEN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

HDP Grup Başkanvekili ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, partisinin milletvekilleri ile birlikte TBMM basın kapısı önünde açıklama yaptı. Türkiye'de siyasi darbenin uzun süredir devam ettiğini söyleyen HDP'li Yıldırım, "Zamanında bize yapılan haksızlığa karşı sessiz kalanlara, olanlara Martin Luther King'in bir sözünü hatırlatmak isterim: Bir yerde sadece bir kişiye dönük haksızlık varsa orada yaşayan hiç kimse için adalet yoktur. Bize dönük haksızlığa karşı sessiz kalanlar bu ülkenin tamamının adaletsizlikle yüz yüze gelmesi sonucunu doğurmaktadır. Bir avuç azınlığın yapmış olduğu yanlışın faturasını 80 milyonun ödememesi için yürütmüş olduğumuz çabanın, direnişin, mücadelenin sürdürücüsü olacağız" şeklinde tehdit vari bir açıklama yaptı.