Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasında bulunan 36 kuruluşun yönetici ve temsilcileri ile birlikte, bu kuruluşlara Türkiye'den para gönderdiği öne sürülen 143 kişi için gözaltı kararı verildiği bildirildi.
Emniyet güçleri bu kişilerden 15’ini yakaladı.

SAMSUN’DA FETÖ'YE BÜYÜK BASKIN

Samsun'da, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin sürdürülen soruşturmada, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nden güçler tarafından yapılan operasyonlar sonucunda 14 kişiyi yakaladı.

Gözaltına alınan kişilerin içerisinde görevden atılan öğretmen, doktor ve bankacıların da içerisinde yer aldığı ve FETÖ’nün şifreli haberleşme uygulaması olan ByLock’u kullandıkları tespit edildi.

Yakalanan zanlılar ifade vermek üzere emniyete götürüldü.

BURSA’DA BYLOCK OPERASYONU

Bursa'da, hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında, harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nden ekipler gerçekleştirdikleri eş zamanlı operasyonlardada, "ByLock" kullandıkları ve örgüte para desteğinde bulundukları tespit edilen 16 kişiyi gözaltına aldı.