Sivas başta olmak üzere 19 ilde, hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma doğrultusunda 29'u muvazzaf 31 asker ile 1 polis yakalandı.

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ/PDY soruşturmasında, FETÖ’nün askeri yapılanmasına ilişkin Sivas merkezli İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Mardin, Şanlıurfa, Erzurum, Ağrı, Kars, Şırnak, Kilis, Gaziantep, Giresun, İzmir, Tekirdağ, Elazığ ve Hakkari'de, güvenlik güçlerince yapılan operasyonlarda, 37 subay ve astsubay ile 1 polis memuru için yakalama kararı çıkarıldı.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ile İstihbarat Şubesi güçleri tarafından eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, İzmir'de meslekte olan 1 albay ile 30 asker ve 1 polis ele geçirildi.

Operasyonlarda bulunamayan 6 kişi için arama çalışmaları devam ediyor.

FETÖ’NÜN SAĞLIK YAPILANMASINA DARBE

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen, FETÖ/PDY'nin sağlık yapılanmasına ilişkin soruşturma doğrulusunda, Aksaray ve Hatay’da görevinden atılan kişilerinde yer aldığı 18 zanlı için gözaltı kararı verildi.

Güvenlik güçleri tarafından adresleri önceden tespit edilen evlere düzenlenen eş zamanlı operasyonda içlerinde doktor, hemşire ve sağlık teknikerlerinin yer aldığı 17 kişi yakalandı.