Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) tekrardan yenilenebilmek için kurguladığı plan polise takılmakta. Çete üyelerinin, üniversite sınavları sonucu bir okula yerleşmiş olan öğrencilerin cep numaralarına ulaşıp onları çeteye kazandırmaya çalıştığı anlaşıldı. Bir takım öğrencilerin ifadelerine göre, kripto asker ve memurların da içlerinde yer aldığı 311 şüpheli gözaltına alınmış durumda. Bunlardan 51 tutuklanarak ceza evine gönderildi.

14 TEĞMEN, 5 AVUKAT, 7 MEMUR

Gözaltına alınanlardan 51'i tutuklanarak ceza evine gönderildi, 24'ü adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Kocaeli'ne götürülen şüphelilerden 14'ünün teğmen, 13'ünün astsubay, 1'inin uzman çavuş, 5'inin gardiyan, 6'sının özel güvenlik görevlisi, 5'inin avukat, 7'sinin devlet memuru, birinin polis olduğu belirtildi. 25 şüphelinin akıllı telefonunda ise ByLock çıktı.

HEDEF SAKİN BÖLGELER...

Bölge İlkokul Mesulleri olan imamların itiraflarçılarına göre, FETÖ'nün yeni planı, asayiş olaylarının az olduğu sakin çevrelerde gizliliğe riayet ederek yapılanmak. Çete, hükümet aleyhine olan faaliyetlerde, miting ve toplantılara Kocaeli'nden otobüsler kaldırarak öğrencileri zorla götürmekte. 17-25 Aralık'tan sonra da talebelere, AK Parti yerine CHP'ye oy verme telkininde bulundular. Planları su yüzüne çıkan örgüt yeni planlar içine girişti.