Eli kanlı terör örgütü FETÖ' nün Bylock kullanıcısı olup darbe anında darbecilere teknik destek sağlaması ihtimali olan büyük teknoloji şirketlerinde görevli üye hain teröristler hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

HAİNLER İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Elleri kana bulanmış, darbeler tarihinde bile görülmemiş şekilde halka ateş açıp masumların canına kıyan ve yine bir benzerinin darbeler tarihinde dahi yeri olmadığı cani bir düşünce ile  Külliye'yi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi' ni bombardımana tutan alçak terör örgütü FETÖ'nün 'Teknik ordusuna' yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından operasyon başlatıldı. İstanbul merkezli 8 ilde 105 şüpheliye dönük FETÖ operasyonu için düğmeye basıldı.

TÜBİTAK ve Sürat Bilişim' in de içlerinde olduğu teknoloji ağırlıklı kurumlarda çalışıp herhangi bir darbe girişiminde darbecilere teknik destekte bulunabilecekleri değerlendirilen Bylock kullanıcısı şüphelilerin adreslerinde savcılık kararı ile  gözaltı, hakimlik kararıyla da arama işlemi uygulandı. Sabah vakitlerinde adreslere giren İstanbul polisi, Şüphelileri gözaltına alırken adreslerinde ise arama yaptı.

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun yürüttüğü operasyonda gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki emniyet müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.