Türkiye' yi eli kanlı terör örgütü FETÖ' den temizlemek adına yapılan operasyonlar, örgütün nüfuz ettiği en kuytudaki yerlere dahi girilerek ilçe ve mahalle yapılanmasına iyice daraltıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve emniyet mensupları , örgütün devlet kurumları ve özel sektörlerdeki yapılanmasının yanı sıra sokak sokak, mahalle mahalle hain terör örgütü FETÖ üyelerine yönelik temizlik çalışması yapıyor.

168 KİŞİDEN 115'İ GÖZALTINA ALINDI

Eli kanlı terör grubu olan FETÖ' den temizlik çalışması kapsamında İstanbul'da Üsküdar ve Ümraniye' de yapılan son operasyonlarda FETÖ mensubu oldukları tespit edilen 168 kişiden 115' i gözaltına alındı. Başsavcılığın talimatı ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar ile Mücadele Şubesi ekipleri dün sabah operasyon gerçekleştirdi. Eşzamanlı operasyonlarda, aralarında örgütün şifreli mesajlaşma programı ByLock' u kullananların da bulunduğu 115 kişi yakalandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda bazı örgütsel doküman ve dijital materyallere el kondu. Diğer şüpheliler aranıyor.

FETÖ 17- 25 Aralık ve 15 Temmuz hain darbe girişimlerinde başarısız olması üzerine yeraltı yapılanmasına geri dönüşmüştü. Örgütün "Gaybubet Evleri" adını verdiği evleri tespit eden güvenlik güçleri, buralarda uzun süredir aranan FETÖ şüphelilerinin saklandıklarını tespit etmişti.