FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in "Silahlı terör örgütü üyesi" olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan kardeşi Kutbettin Gülen'in yargılanmasına devam edildi.
İzmir 14. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada, tutuklu sanık Kutbettin Gülen ve avukatı hazır bulundu.

KİŞİSEL İHTİYAÇLARINI GİDEREMİYORMUŞ


Gülen'in avukatı Hasan Özçelik müvekkilinin sağlık durumunun iyi olmadığını, cezaevinde kişisel ihtiyaçlarını giderecek durumda olmadığını öne sürdü.

Tutuklu bulunduğu Denizli Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlanan sanık Kutbettin Gülen hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek terör örgütlerini lanetlediğini belirtti.

"ALTIMA BİLE KAÇIRIYORUM"


Rahatsız olduğunu söyleyen Gülen "Bana ev hapsi verilsin, kelepçe takılsın. Tedavi olmam gerekiyor. Prostatım var. Altıma bile kaçırıyorum. Ciddi şekilde hastayım." ifadelerini kullandı.

MAHKEME HEYET RAPORUNU BEKLİYOR


Mahkeme heyeti tutuklu sanık Kutbettin Gülen'in tutukluluk halinin sürmesine, sanığın sağlık durumunu tespit için daha evvel sevk edildiği hastaneden heyet raporunun beklenmesine, dinlenmeyen tanıkların dinlenilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Öte yandan diğer FETÖ'cü sanıkların da yargılanmasına devam ediliyor. Bazı sanıkların ise mahkemede çevirmeye çalıştıkları tiyatro hakimlerin ve davaya müdahil olan şehit yakınlarının sabrını zorluyor.