Hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) askeri oluşumunun deşifre edilmesine ilişkin Tekirdağ başta olmak üzere 32 ili içeren büyük çapta yapılan operasyonda 44 zanlı tutuklandı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden (KOM) güçler, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından büyük bir operasyon için harekete geçtiler.

Operasyonlar doğrultusunda, Tekirdağ ve 32 ilde adresleri önceden belirlenen yerlere baskın yapıldı. Baskın sonrasında içlerinde muvazzaf, emekli olan, istifa eden, görevinden atılanlarında yer aldığı subay, astsubay ve uzman çavuş, 100 kişiden 44'ü yakalandı.
Adreslerde bulunamayan 56 zanlı için arama çalışmaları devam ediyor.

İSTANBUL’DA 60 FETÖ’CÜ YAKALANDI

15 Temmuz’da hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kağıthane, Şişli ve Sarıyer bölge yapılanması içinde oldukları tespit edilen ve haklarında tutuklama kararı çıkarılan 97 zanlıdan 60’ı emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

FETÖ’ye bağlı oldukları ve örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock’u kullandığı öne sürülen ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan 36 FETÖ’cünün yakalanması için İstanbul başta olmak üzere 6 ilde eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirildi.

Düzenlenen operasyonlarda, baskın yapılan adreslerdeki aramaların sürdürüldüğü ve adreslerde bulunamayan 37 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.