Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin il yapılanmasına yönelik sürdürülen soruşturulması doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi timleri şehir merkezinde tespit edilen adreslere eş zamanlı olarak operasyon düzenledi.

Güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda içlerinde bürokrat, öğretmen, emekli memur, işçi ve esnafın yer aldığı çeşitli mesleklerden 16 şüpheli yakalandı. Hain darbe girişiminde bulunan FETÖ’nün şifreli haberleşme programı olan ‘ByLock’u kullandıkları belirlenen kişilerin emniyetteki ifade verme işlemleri sürdürülüyor.

Düzenlenen operasyonsa, örgütün emniyet yapılanmasında bulunduğu iddia edilen meslekten atılan ve açığa alınan 8 emniyet eski emniyet görelisi de yakalandı. Adresinde yakalanamayan 2 kişi için çalımalar devan ediyor.

FETÖ’NÜN HUKUK KANADI KIRILDI

Türkiye genelinde hain darbe girişiminde bulunan FETÖ’ye yönelik çalışmalar ara verilmeden devam ediyor. Tokat'ta, yürütülen operasyonlar sonucunda Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) ‘hakim ve savcı çalışma evleri’nden 9 isim emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin ‘hakim ve savcı çalışma evleri’ne ilişkin gerçekleştirilen soruşturma doğrultusunda İstanbul başta olmak üzere Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir, Manisa'da içlerinde avukat ve hakimlik görevinden atılan isimlerinde yer aldığı 9 şüpheli gözaltına alındıktan sonra Tokat’a getirildi.