Eli kanlı terör örgütü FETÖ' nün 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra kapatılan Gülen Vakfının eski Müdürü Ümit Akdemir, FETÖ'nün hainliklerini anlattı. Cemaatin tabanına yönelik konferanslar ve sunumlar yapıp 17- 25 Aralık sürecinde itirazları ve farklı çıkışları sebebi ile  tüm görevlerinden alınan Akdemir, "FETÖ ile ilgili Pensilvanya otağına girerek gizli toplantılarını ele geçiriyorum. Çoğu gizli toplantıları ele geçirdiğim gibi söylediklerim hepsi aynen çıktı.

Hain terör grubu FETÖ elebaşının toplu bir şekilde darbe değerlendirmesi var. Bu darbe değerlendirmesini önceden de bazı konuşmalarında söylemişti. Bize sızan bilgiler darbe girişimi milimi milimine yani konuştuğumuz asker ile proje tamamen uygulanamadı.

ÜÇ NOKTADA HÜCRE YAPILANMASI

İtirafçı Akdemir, terör örgütünün Türkiye' de üç noktada hücre yapılanmasının olduğunu belirterek, "Korucuk köyü, Mustafa Özcan' ın yanı bir de Fetullah Gülen'nin bulundu yer. Tabi üç noktada hücre yapılanmasının bir araya gelme ihtimali oluyordu. Birisi benim yanım Korucuk köyü birisi İstanbul biri de Pensilvanya'daki noktadır. Diğer alanlarda FETÖ yapılanmasında bu fotoğrafı görmek mümkün değildi. Tabandan gelen insanların bunu çözmesi kolay değildi. Tabi 17-25 Aralıktan sonra onlarında anlamaması elde değildi. Ama tabi ki anlayanlar anladı" dedi.

700 BİN KİŞİDEN 200 BİNE DÜŞTÜLER

Akdemir, 17- 25 Aralıktan sonra FETÖ'ye inananların yaklaşık 700 bin kişiden 200 bin kişiye düştüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 700 bin kişiden 200 bin kişiye düştü FETÖ yapılanması. Buradaki 700 bin kişinin önemli kriteri 300 bin kişinin Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrıları ile 17-25'ten sonra hemen ayrıldılar.