Gülen'in doktoru Ünal, 15 Temmuz'dan iki ay önceleri TSK'daki hainlere maille 'darbe hazırlığı' emri vermişti. Mailde, bir rüyadan bahsedilerek orduların Ankara'da savaşa hazırlandığı bildiriliyordu.

SÖZDE RÜYAYLA ŞİFRELİ TALİMAT

Persilvanya şarlatanın doktoru Ünal tarafından TSK içindeki hainlere darbe kalkışmasından 2 ay önce yollanan mailde FETÖ'den tutuklanan Halit Dumankaya'nın gördüğü sözde rüya ile şifreli olarak darbeye hazırlanın emri veriliyor.

Mailde "Ankara 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından himmet verdiği için tutuklanmış Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Halit Dumankaya'ya aittir" notu yer alıyordu. Mailde rüya isimi altında hazırlık talimatı şu ifadelerle açıklanıyor: "Yatsı namazından sonrası Halid bin Velid iki askeri atlı olarak cam kenarına gelmişler. Benim için de beyaz eyerli bir at getirmişler. Halid bin Velid elini uzattı, parmaklıklardan geçerek ata bindim."

ANKARA'DA SAVAŞ DÜZENİNDE ORDULAR VAR 

Bir süre gökyüzünde atlarla gezdiğini anlattığı rüyada " Havada atlı olarak ilerlemeye başladık. Bir müddet sonra arkalarını dağa vermiş ve büyük ovada konuşlanmış bir ordu göründü. Ordunun arasında mavi beyaz bir çadır bulunuyordu. Bunlar kimin dedim, Sahabi ve şehitlerden oluşan bir ordu bunlar demişler.

ANKARA OVASINDA SAVAŞ DÜZENİ

"Size yardıma geldik" dedi Halid bin Velid. Çadırda kim var dedim. Efendimiz (S.A.V.) var dediler. Burası neresi dedim, Ankara'nın giriş bölümü dediler. Bu arada oradaki birlikler savaş düzenine geçiyorlardı. Sonra tekrar atlı olarak odanın penceresine geldik ve yatağın üzerine geçtim. Rüya değil uyanıktım. Halit Bin Velid zırhlı ve siyah bir sarığı vardı başında."