Eski Burdur Valisi Hasan Kürklü, FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ soruşturmasında, Kürklü hakkında gözaltı kararı verildi.

Bunun üzerine, Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kürklü'yü gözaltına aldı. Kürklü'nün Avcılar'daki evinde arama yapıldı.

Kürklü'nün işlemlerinin tamamlanmasından sonra Antalya'ya gönderildiği öğrenildi.

2014-2016 senelerinde Burdur Valisi olan Hasan Kürklü, daha sonra merkez valisi olarak görevlendirilmişti. Kürklü, İçişleri Bakanlığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında 15 Eylül'de açığa alınmıştı.

Öte yandan İstanbul'da yapılan operasyonlarda 60 FETÖ'cü gözaltına alındı.

STANBUL’DA 60 FETÖ’CÜ YAKALANDI

15 Temmuz’da hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kağıthane, Şişli ve Sarıyer bölge yapılanması içinde oldukları tespit edilen ve haklarında tutuklama kararı çıkarılan 97 zanlıdan 60’ı emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

FETÖ’ye bağlı oldukları ve örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock’u kullandığı öne sürülen ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan 36 FETÖ’cünün yakalanması için İstanbul başta olmak üzere 6 ilde eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirildi.

Düzenlenen operasyonlarda, baskın yapılan adreslerdeki aramaların sürdürüldüğü ve adreslerde bulunamayan 37 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.