Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve birlikteliğindeki grup, Arakanlı Müslümanların gördükleri işkencelerden kaçarak sığındıkları Bangladeş’e vardı.

Emine Erdoğan'a, oğlu Bilal Erdoğan'la birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan da eşlik etti.

Bangladeş’e giden heyette, TİKA Başkanı Serdar Çam, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın ve KADEM Başkanı Sare Aydın da bulunuyordu.

DIŞİŞLERİ BAKANI DA BANGLADEŞ’TE

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Myanmar'ın Arakan yerleşkesinin kuzeyinde Müslümanlara yönelik insanlık dışı hareketlerden dolayı Bangladeş’e kaçamaktan başka çaresi olmayan Arakanlı Müslümanları yalnız bırakmamak ve yardımcı olmak için Bangladeş’e geldi.

TİKA’NIN YARDIMLARININ İLK ETABI ULAŞTI

Türkiye'nin, Arakan'daki zulümden kaçarak Bangladeş'e sığınan Müslümanlara yapacağı yardımın1000 tonluk ilk bölümü ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Bölgede yaşanan belirsizlikler ve endişelerden dolayı, bir kısmı ulaşan yardımların devamı Rakhine Hükümeti ile beraber yarından sonra askeri helikopterler vasıtası ile dağıtıtılacak.